Szkoła Podstawowa
im. Henryka Sienkiewicza
w Rokietnicy Woli

Podsumowanie Szkolnego Turnieju Szachowego w szachach indywidualnych

W dniu 30 listopada 2022 roku odbyło się podsumowanie Szkolnego Turnieju Szachowego w szachach indywidualnych rozegranego w dniach 19 -20 października 2022 roku. Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym” w dwóch kategoriach wiekowych.
  W kategorii wiekowej: dzieci w Turnieju wzięło udział 10 uczniów z klas III – VI. Mistrzem szachownicy został Franciszek Koniuszy, drugą pozycję wywalczył Jakub Deptuch, a na trzecim miejscu uplasował się Wiktor Sawczyszak.
  W kategorii wiekowej: młodzież w zmaganiach na szachownicy uczestniczyło 8 uczniów z klas VII – VIII. Tytuł mistrza wywalczył Jakub Krysa, drugie miejsce zajął Franciszek Pięknik a trzecie Julia Napora.
  Najlepsi szachiści zostali uhonorowanie szachowymi statuetkami i pamiątkowymi dyplomami. Pozostali uczestnicy dyplomami.
Liczymy na to, że otrzymane statuetki i dyplomy będą dla nich motywacją do dalszego rozwoju. Cel turnieju był bowiem taki, aby na różne sposoby zmotywować do ćwiczeń i gry nie tylko z rówieśnikami, ale i w domu z bliskimi. Wygrane partie pomagają uwierzyć we własne siły i dają odwagę do gry w następnych zawodach. W takiej konfrontacji własnych umiejętności z umiejętnościami innych uczniów ujawnia się nie tylko chęć rywalizacji, ale i motywacja do dorównania najlepszym. Dla części szachistów był to pierwszy poważny turniej szachowy w jakim brali udział. Po raz pierwszy spotkali się z grą na czas. Była to lekcja zarówno rozwagi jak i pokory. Warto wspomnieć, że szachy rzeczywiście uczą dyscypliny, co dało się zauważyć w trakcie turnieju.
  Dziękujemy wszystkim zawodnikom, gratulujemy osiągniętych wyników i zachęcamy do podnoszenia poziomu „królewskiej gry.”