Szkoła Podstawowa
im. Henryka Sienkiewicza
w Rokietnicy Woli

Narodowe czytanie z parą prezydencką 2019

Narodowe czytanie z parą prezydencką 2019

9 września 2019 roku odbyło się Narodowe czytanie z parą prezydencką. Z kanonu lektur przeznaczonych do tegorocznej akcji wybraliśmy nowelę Bolesława Prusa pt. "Katarynka".

Ogólnopolską akcję czytania  w naszej społeczności szkolnej zainaugurował Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny. Czytanie kontynuowała Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Rokietnicy Pani Agata Bury. Następnie wysłuchaliśmy czytania w wykonaniu gospodarza naszej placówki edukacyjnej Pani Małgorzaty Narolskiej.Kolejny fragment przeczytała Pani Anna Bąk reprezentująca rodziców naszej szkoły. W pięknym czytaniu zaprezentowali się również nasi uczniowie:Sara Sawczyszak,Oliwia Dominik,Krystian Matusz, Weronika Prawecka,Małgorzata Napora,Piotr Januszczak. Nowelę zakończyła Pani Małgorzata Kosteczko nasz  polonista i bibliotekarz.

Mamy nadzieję, że prowadzona od 2012 roku Akcja Narodowego Czytania przyczyni się do rozbudzenia zainteresowania  literaturą dzieci i młodzieży w naszej społeczności lokalnej i w całym kraju.